targi drupa przełożone

Targi Drupa, które pierwotnie miały odbyć się w czerwcu 2020 w Düsseldorfie, zostały przełożone na przyszły rok i odbędą się 20 – 30 kwietnia 2021 roku.

Jak czytamy na stronie organizatora Messe Düsseldorf, jest to działanie zgodne z zgodne z zaleceniami zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu federalnego, który z kolei powołuje się na zalecenia Instytutu Roberta Kocha, które są stosowane przy ocenie ryzyka poważnych wydarzeń. W oparciu o nie oraz ze względu na znaczny wzrost liczby osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, Messe Düsseldorf dokonało ponownej oceny sytuacji i zdecydowało o przełożeniu terminu targów. Co więcej, w dniu 11 marca 2020 roku została wydana ogólna decyzja przez miasto Düsseldorf, w której zabroniono organizacji wydarzeń z udziałem ponad 1000 uczestników jednocześnie.

– Decyzja została podjęta w ścisłym porozumieniu z naszymi radami doradczymi i sponsorami – mówi Werner M. Dornscheidt, prezes zarządu Messe Düsseldorf GmbH. Ma ona odzwierciedlać także życzenia poszczególnych branż: – Jako ich partner robimy obecnie wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć straty finansowe ponoszone przez naszych wystawców.

Jak dodaje, prezes Drupy Claus Bolza-Schünemann: – Odłożenie targów Drupa było nieuniknione ze względu na ostatnie wydarzenia. Decyzja ta jest słuszna i odpowiedzialna. Wielu wystawców rozpoczyna przygotowania logistyczne w połowie marca – ogłoszenie tej informacji teraz daje wszystkim zainteresowanym możliwość natychmiastowej reakcji i przygotowania się na to wydarzenie w kwietniu 2021 r.

Targi Drupa to najważniejsza na świecie specjalistyczna impreza wystawiennicza dla przemysłu poligraficznego.

Targi Drupa kierowane są do wszystkich, którzy poszukują informacji z obszaru przygotowania, produkcji, przerobu papieru oraz druku, jak również najnowszych produktów, technologii i zastosowań. Podczas ostatniej edycji w roku 2016 w targach Drupa uczestniczyło 1828 wystawców z 54 krajów oraz 260000 odwiedzających ze 183 krajów.

Relacja foto z Drupa 2016