Druk pełno kolorowy
Maksymalny format papieru: 340 mm × 550 mm
Maksymalny format zadruku: 310 mm x 544 mm
Wydajność: 120 str/min
Rozdzielczość: 300 dpi x 600 dpi
Gwarancja : 2 lata
RISO ComColor FW 5230 -Moc atramentu,  szybkość i skuteczność.

Drukarki atramentowe przy drukowaniu w przeciwieństwie do drukarek laserowych nie wymagają ciepła.
Riso ComColor FW5230 oferuje bardzo dużą szybkość druku w połączeniu z szybkim czasem wykonania pierwszego wydruku pomaga uczynić pracy bardziej efektywne.

Dzięki prędkości druku 120 stron na minutę,  Riso ComColor FW5230 przynosi nowy poziom wydajność do każdej pracy. Będziesz także docenić jego skromne rozmiary – idealny wybór, gdzie przestrzeń jest na wagę złota.

WYSOKI NAKŁAD, WYSOKA FUNKCJONALNOŚĆ

Drukarki serii FW są nie tylko niezwykle szybkie – są również przygotowane do intensywnego użytkowania przy dużych nakładach druku. Maksymalna pojemność papieru w standardowych podajnikach to 2000 arkuszy, dzięki czemu można wykonywać wysokie nakłady bez konieczności interwencji operatora. Dodatkowo jeden komplet pojemników z kolorami CMYK zawiera ilość atramentu wystarczająca do wydrukowania ponad 70 000 stron A4. To wszystko gwarantuje, że można po prostu zlecić drukowanie, a następnie zająć się innymi czynnościami.

PROSTA OBSŁUGA

Przejrzysty panel dotykowy z ikonami natychmiast rozpoznawalnych kolorach sprawie iż obsługę drukarki jest prosta dla każdego. Ruchomy panel zapewnia doskonały podgląd pod dowolnym kątem do 90 stopni. Dla większej wygody podczas drukowania i kopiowania, często używane funkcje mogą być zapisane jako Ulubione.

UŻYTECZNOŚĆ FW 5230

PostScript obsługuje wiele systemów operacyjnych, a pliki PDF mogą być drukowane bezpośrednio z pamięci flash USB, natomiast RISO aplikacja Print-S umożliwia drukowanie z urządzeń inteligentnych. ComColor FW5230 zapewnia niezawodną obsługę w każdym środowisku pracy.

FUNKCJE SKANERA

Opcjonalny HS7000 Skaner pozwala zapisać zeskanowane dane za pośrednictwem sieci do komputera, jako załącznik do wiadomości e-mail lub na dysku twardym podłączonym do sieci urządzeniu RISO. wielostronicowe dokumenty mogą być zapisywane w formacie PDF albo jako osobne pliki lub połączone w jeden plik. Dokumenty mogą być zapisywane w formacie PDF, TIFF, JPEG i PDF / A .

RISO ComColor FW 5230 a OSZCZĘDNOŚĆ

Urządzenia z serii FW są niezwykle oszczędne, charakteryzują się niewiarygodnie niskim koszt wydruku strony w pełnym kolorze. Ich zdumiewające szybkość i łatwość obsługi to także mniejszy koszt związany z wyprodukowaniem dokumentów. Dodajmy jeszcze niski pobór energii elektrycznej a otrzymamy potężne systemy drukowania z pełnym zadowoleniem nawet najbardziej oszczędnych.

USTAWIENIA OSZCZĘDNOŚCI ENERGII

Aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, panel dotykowy wyłącza się po zdefiniowanym przez użytkownika czasie. Naciśnięcie jednego przycisku przywraca go z powrotem do życia. Ponadto drukarka przechodzi w tryb uśpienia po określonym czasie, co minimalizuje zużycie energii przy jednoczesnym utrzymaniu urządzenia w gotowości do niemal natychmiastowej pracy.

TRYB AUTOMATYCZNEGO KOLORU ORAZ WYKRYWANIE I POMIJANIE PUSTYCH STRON

Dedykowany do drukowania dokumentów złożonych ze stron kolorowych i monochromatycznych. Automatycznie wykrywana jest obecność koloru na każdej ze stron, dzięki czemu uzyskujemy redukcje użycia atramentu i oszczędność kosztów. Dodatkowa wykrywane i pomijane są puste strony dokumentu w celu oszczędności papieru i czasu druku.

TANIE DRUKOWANIE W KOLORZE

ComColor Standard – oryginalny profil kolorów Riso – precyzyjnie kontroluje ilość atramentu wyrzucanego z głowicy drukującej w zależności od rodzaju dokumentu i mediów. To utrzymuje jakość obrazu i optymalizuje zużycie atramentu, ostatecznie ma wpływ na obniżenie kosztów. Krótkie serwie druków mogą być teraz wykonywane niedrogo i skutecznie. FW5230 obsługuje również drukowanie zmiennych danych.

FORCEJET Technology ™

Stabilne podawanie papieru zapewnia niezawodną wydajność niezbędną do drukowania przy dużych prędkościach. Prędkość podawania papieru jest inteligentnie sterowane, w zależności od ilości atramentu emitowanego z głowicy drukującej. Wiele czujników zapewnić wysoki poziom niezawodności. Atrament szybko schnący pozwalana na wykonanie druku dwustronnego bez zmniejszenia prędkości. Specjalnie opracowane, tusz na bazie oleju są również odporne na blaknięcie i wodoodporne oraz minimalizuje zawinięcia brzegów.

SZEROKI WACHLARZ RÓŻNORODNOŚCI PAPIERU DO DRUKU!

Seria FW dzięki specyficznemu, precyzyjnemu mechanizmowi transportu papieru może obsługiwać szeroki wachlarz papieru stosowanego do druku w tym: karton, cienki papier, koperty i karty

SZEROKI ZAKRES OBSZARU ZADRUKU

Maksymalny obszar zadruku to 310 × 544 mm .

Maksymalny format papieru do 340 × 550 mm.

SKOMPONUJ SWÓJ WYSOKOWYDAJNY SYSTEM DRUKU FW

Dostępne opcje RISO pozwolą na dostosowanie konfiguracji urządzenia pod potrzeby użytkownika.

 

link do strony producenta: https://www.riso.co.jp/english/

   Riso

   Wielofunkcyjny finiszer

   Wielofunkcyjne urządzenie wykańczające z inteligentnymi funkcjami, takimi jak zszywanie, dziurkowanie , składanie i zszywanie.   Taca odbiorcza z opcją wstępnego sortowania i zszywania

   Kompaktowa taca odbiorcza z możliwością zszywania i układania offsetowego

   Podajnik do kopert

   Ułatwia podawanie kopert o gramaturze od 100g/m2 do 400g/m2.   Zestaw separujący do nietypowych podłoży

   Dzięki zastosowaniu rolki pobierającej zamiast sztywnego separatora umożliwia lepsze pobieranie nietypowych mediów, takich jak papier samokopiujący, karty i koperty.   Skaner HS7000

   Skaner płaski z automatycznym podajnikiem dokumentów.

   Dane techniczne Riso FW 5230
   System drukowania Liniowy, atramentowy
   Głowica drukująca Typ Piezo,  11 stopni gradacji (dla każdego koloru CMYK)
   Rozdzielczość Standard: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 300 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
   Fine: 300 dpi (główny kierunek skanowania) x 600 dpi (poprzeczny kierunek skanowania)
   Tryby przetwarzania danych/rozdzielczość Standard: 300 dpi x 300 dpi
   Fine: 300 dpi x 600 dpi Wygładzanie linii (line smoothing): 600 dpi x 600 dpi
   Rodzaj tuszu Pigmentowy na bazie oleju (CMYK)
   Czas nagrzewania 2 min. 30 sek. lub szybciej (w temperaturze pokojowej 20 ° C)
   Czas wydruku pierwszej strony*1 5 sek. lub szybciej
   Prędkość druku ciągłego*2 od 65  str./min. do 120 str./min.
   Rozmiar papieru Maksymalny: 340 mm x 550 mm
   Minimalny: 90 mm x 148 mm
   Obszar zadruku Maksymalny: 310 mm x 544 mm
   Metoda podawania papieru / Pojemność tacy na papier*4 Standardowy podajnik: 1000 arkuszy (wysokość do 100 mm)Podajnik 1-2 :około 500 arkuszy (wysokość do 50 mm)
   Pojemność tacy wyjściowej *4 około 500 arkuszy (wysokość do 60 mm)
   Obsługiwane protokoły TCP / IP, HTTP, HTTPS (SSL), DHCP, FTP, LPR, IPP, SNMP, port 9100 (RAW Port), IPv4, IPv6, IP sec
   Interfejsy sieciowe Ethernet 1000BASE-T, 100BASE-TX, 10BASE-T
   Pamięć 4 GB
   Dysk twardy HDD Pojemność:500GB; dostępna powierzchnia użytkowa: 430GB
   Poziom hałasu Maksymalna: 65 dB (podczas drukowania)
   Środowisko pracy Temperatura: 15 ° C do 30 ° C Wilgotność: 40% do 70% (bez kondensacji)
   Pobór mocy

   Maksymalna: 1000 W;W trybie gotowości*5: 150 W;

   W trybie uśpienia: maksymalnie 4 W;

   W trybie oczekiwania: maksymalnie 0,5W

   Zasilanie AC100-127 / 200-240 V, 50/60 Hz, 10,0 / 5,0
   Wymiary W pozycji do druku : 1030 mm x 725 mm x 1115 mm
   Po złożeniu : 755 mm x 705 mm x 970 mm
   Ciężar Około 135 kg

   Dane techniczne mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Szczegóły mogą się różnić w zależności od regionu.*1: W ciągu 10 minut od ostatniego zadania.

   *2: Przy użyciu zwykłego papieru (85g/m2) i gęstości 3 (Standard). Używane wzorce: wzorzec wydruku „Color measurement sample 2” (JEITA standard pattern J6).  Prędkość drukowania ciągłego zależy od możliwości odbioru.

   *3: Margines przy drukowania kopert wynosi 10 mm. Obszar gwarantowanego zadruku podczas drukowania zdjęć jest to obszar zamknięty w 3 mm od krawędzi papieru.

   *4: Przy użyciu zwykłego papieru (85 g/m2).

   *5: Kiedy nie jest drukowane żadne zadanie.

   Call Now ButtonZadzwoń teraz
   Facebook